Lehet-e hangszeres zenét tanulni jelenlét nélkül?
A Bézs Rádió új műsora, a „Szia, Tanár Úr!” arról szól, hogy megismerjünk, megértsünk valamit, amiről – sajnos vagy szerencsére – a legtöbbünknek nincsenek személyes tapasztalatai.
2020-09-23 Rövid sorozatot indítottam a Rádió Bézs-ben arról, hogy a tanulás és a tanítás hogyan alakul át mostanában.
A július elsejei „Három szoba, négy gyerek, két szülő és az otthontanulás” után a mostani alcím: Lehet-e hangszeres zenét tanulni jelenlét nélkül? A vendég Fazekas András dob-művész, egy dob-tanító vállalkozás alapító vezetője.
Mire (mi mindenre) kell figyelnie a hangszeres zene tanárának? Mit tud és mit nem tud átadni és kontrollálni a személyes jelenlét nélkül? Milyen fő tényezőkön múlik a sikeres hangszer-tanulás? Miért a kezdőkre nézve a leghátrányosabb az online tanulás? Hogyan lehet ezeket a hátrányokat mégis kiküszöbölni? Mi a különbség ebből a szemponból a dob és a más hangszerek között?
Dr. Gerő Péter
Műsorvezető
Okleveles középiskolai tanár, okleveles programtervező. A „Multimédia az oktatásban” minőségi díj („multimédia-gyűrű”) alapítója. Fő tevékenységi és kutatási területe a felnőttkori kötetlen és önálló tanulás pedagógiája. Kidolgozója és alkalmazója az élethelyzethez igazított tanulás pedagógiai gyakorlatának.