A Szia Tanár Úr Podcast előző epizódjában szó esett arról, hogy milyen foglalkoztatási formák léteznek, a vállalkozókat pedig mi különbözteti meg a cégtulajdonosoktól.
A mai adásban a kulisszák mögé engedek betekintést, ugyanis kiderül, hogy kik is állnak/álltak a Szia Tanár Úr műsorai mögött.
Négy vállalkozónővel beszélgettem, akik a munkájuk mellett mesélnek a saját tapasztalataikról, vállalkozói útjukról és a szabadúszó lét sajátosságairól is.
Lemaradtál? Itt tudod visszahallgatni a műsort:
Kulcsgondolat az adásból:
„Azt éreztem magamon, hogy nekem szükségem van a változatosságra, arra hogy folyamatosan tanulhassak, új területekre láthassak bele. Munkavállalóként erre nyilván kevesebb lehetősége van az embernek, ha csak háromhavonta nem vált munkát, meg szakterületet. Ezt szeretem leginkább ebben a tevékenységben: rengeteg területre bele láthatok, nagyon sokféle emberrel ismerkedhetek meg, az ő üzletmenetükhöz adatok hozzá.”
„Vállalkozóként a folyamatos fejlődésünk érdekében különböző tanfolyamokba is be kell fektetni.”
“Mindenkinek azt javaslom, hogy merjen belevágni. Ne várjon a tökéletes pillanatra, mert ahogy az élet egyéb területein, úgy a vállalkozás indítására sincs “megfelelő pillanat”, soha nem lesz olyan, hogy már minden készen áll minden. Fontosnak érzem, hogy bátrak legyünk, és ugorjunk egy nagyot!”
“Fontos megtalálni azt az egyensúlyt, amennyit a vállalkozásán dolgozik és amit különböző tanfolyamokba fektet… Természetesen fontos az alap tudás, és a szakmai tapasztalat… de induláskor elbillenhet a mérleg – túl sok a képzés és kevés a munka a vállalkozásában, mert arra vár, hogy még egy tanfolyamot elvégezzen, még azt megtanulja”
“Indulásnál sokat jelent, ha van egy támogató közösség, vagy egy mentor, akivel meg tudja beszélni a problémákat, vagy segítséget kérhet. Ebben a fajta munkavégzésben jellemző, hogy többnyire mindenki otthonról dolgozik, és egyedül, de jó, ha van akivel tudunk társulni, és meg tudjuk osztani örömeinket, kérdéseinket, érdemes ezzel élni.”
A Szia Tanár Úr epizódjában többek között választ kaphatsz arra, hogy:
-
Mit csinál egy online vállalkozástámogató?
-
Mivel foglalkozik egy szövegíró?
-
Mit jelent a marketing asszisztencia?
-
Kiből válható jó egyéni vállalkozó? Ki az, akinek nem való?
-
Hogyan érdemes vállalkozóként adózási formát választani?
-
Mennyi az annyi? – Avagy milyen költségek vannak VAJÓJÁBAN egy vállalkozás elindításának?
-
Tényleg fontos az önképzés? Mit jelent vállalkozóként „fejlődni”?
-
Hogyan lehet családtaggal munkatársként együttműködni? Van-e titka?
-
Létezik-e megfelelő pillanat egy vállalkozás elindítására?
További linkek:
- Ha kérdeznél a Szia, Tanár Úr! házigazdájától, Gerő Pétertől, írj a sziatanarur@geropeter.hu e-mail címre.
- Csatlakozz a Szia, Tanár Úr! facebook csoportba, ahol egy összetartó csapat tagja lehetsz és felteheted a további kérdéseidet ITT!
- Ha pedig szeretnél első kézből értesülni a friss hírekről, akkor iratkozz fel a hírlevélre ITT!
Dr. Gerő Péter
Műsorvezető